DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

DŘEVĚNNÉ PODLAHY

Dřevěnné plovoucí podlahy

Dřevěné podlahy jsou oblíbené, protože z nich vyzařuje teplo a znamenají pro nás kus přírody v domě, jsou příjemně hřejivé, praktické a hospodárné . Přispívají k útulnosti obytného prostoru. Nezanedbatelnou předností je schopnost absorbovat a uvolňovat vzdušnou vlhkost, čímž udržují stabilní klima v interiéru a nedochází k elektrostatickým výbojům jak je známe ze syntetických podlah. Dřevěné podlahy z masivního dřeva byly vždy v domech a bytech standardním vybavením. V posledních letech, ale podlahy z pravého dřeva opět získávají velké množství příznivců

 

                                                                                                                     

Extrémně tenká dřevěná podlaha

Nemusíte se vzdávat dřevěné podlahy jen proto, že potřebujete zvlášť tenkou podlahu, tloušťka 7 mm. Přirozeně teplé, přirozeně zdravé a přirozeně krásné. Díky konstrukci s tvrdou středovou deskou z dřevěných vláken a dýhové vrstvě je podlaha tvrdá a stabilní. Po letech užívání můžete samozřejmě podlahu přebrousit a přelakovat. Podlaha bude zase jako nová.
 

Vždy záleží na zatížení prostoru, kde má podlaha sloužit. Například v kuchyni, ve vstupní hale je lepší zvolit odolnější povrch. Lidé se často ptají, jestli se dřevěná podlaha hodí i do kuchyně. Je to možná varianta, musí se však počítat s tím, že v kuchyni hrozí jak pády těžkých nebo špičatých předmětů, tak ,,vodní havárie“. Řešením může být i kombinace dřeva a dlažby, která se kromě kuchyní uplatní třeba i kolem krbu. Spojení obstará nejlépe dřevěný masivní profil, eventuálně hlinikový (jiné materiály přechodových či vyrovnávacích profilů se v praxi moc neosvědčily).

Dřevo je živý materiál, v rozdílných podmínkách se chová různě, zraje i barva, odolnost povrchu závisí na zatížení podlahy.

 
Na závěr ještě několik slov k podlahovému topení. Laminát je snese bez problémů, u dřeva je však výběr trochu omezený. Na podlahové topení nehodí se buk, jasan částečně ani javor v selském provedení. Informace o vhodnosti podlahy pro podlahové topení výrobci uvádějí. Pro lepší postup tepla je lepší podlahu celoplošně lepit. Zatím se pod dřevěné a laminátové podlahy používá vodní podlahové topení, v poslední době se však objevují názory, že pokrok v regulaci umožňuje využít i elektrické podlahové topení, které vykazuje rovnoměrnější rozložení teploty v podlahovině než vodní. Ještě scházejí zkušenosti, ale rozbíhá se praktické testování, takže se možná dočkáme nových překvapení.