DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

LAMINÁTOVÉ PLOVOUCÍ PODLAHY

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové plovoucí podlahy výborným způsobem napodobují tradiční vzhled dřevěné podlahy, přičemž si zachovávájí vlastnosti snadné instalace a trvalé odolnosti. Na první pohled je obtížné rozpoznat rozdíl mezi pravou dřevěnou podlahou a laminátovou podlahou. To co se jeví jako přírodní vzor dřeva je ve skutečnosti tenká vrstva speciálního dekorativního materiálu odolného proti oděru přilepeném na tvrdé podkladové ploše. Laminátové plovoucí podlahy jsou nabízeny v široké paletě vzorů a efektů dřev, ale také kamene a keramiky.

Hlavní výhodou laminátových plovoucích podlah je jejich snadná instalace, údržba a cena v porovnání s pravou dřevěnou podlahou. Laminátová plovoucí podlaha má vynikající poměr ve smyslu cena/výkon.

 

Pokládka plovoucí podlahy

Laminátová podlaha patří mezi plovoucí typy podlah, což znamená že není pevně připevněna k podlaze. Jednotlivé díly podlahy jsou k sobě připevněny tzv. zámkem. V jednotlivých dílech jsou vyfrézovány profily pero a drážka. To umožňuje velmi rychlé sestavení podlahy bez velkého nepořádku. Před vlastní pokládkou laminátové podlahy se provádí případné srovnání nerovností původní podlahy. Poté je položena speciální vrstva podkladového materiálu jenž slouží jako ochrana proti kročejovému hluku, jako absobce drobných nerovností původní podlahy a zároveň jako ochrana před vlhkostí.

Výhody laminátové podlahy                        

  • nižší pořizovací cena oproti dřevěné podlaze

  • velmi široká nabídka vzorů a barev

  • rychlá a čistá pokládka

  • odolnost proti oděru

  • vhodná pro alergiky

Jak se vyrábí laminátová podlaha

Laminátova podlaha se skládá ze tří vrstev:

  1. Dekorativní papír pokrytý ochranou pryskyřicí

  2. Vnitřní tvrdá vrstva z HDF nebo MDF materiálů

  3. Stabilizační vrstva

Dekorativní papír je to co dává laminátové podlaze její individuální podobu. Je zde široká nabídka velmi autentických dřevěných dekorů, avšak nesmíme zapomenout ani na mnoho zajímavých reproducí dlaždic a dalších velmi věrných dekorů. Speciální melaminová pryskyřice velmi dobře chrání vybraný dekor laminátové podlahy od opotřebení.

Jádro plovoucí podlahy je tvořeno HDF (High Density Fibreboard), nebo MDF (Medium Density Fibreboard) materiálem. Jednotlivé vrstvy plovoucí podlahy jsou ve výrobním procesu slisovány společně pod vysokým tlakem a teplotou. Poslední stabilizační vrstvu tvoří materiál, který dává podlaze stabilitu a také ochranu proti šíření kročejového hluku.